Kanada Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

Kanada

Bakıcı Vizesi

Yazımızın bu bölümünde bazı ülkelerde uygulanan ve bu ülkeler arasından Kanada’nın da bulunduğu Bakıcı Vizesi ile ilgili detaylı bilgileri vereceğiz. Yurtdışında çocuk, yaşlı veya hasta bakımı ile ilgili olarak çalışmak isteyen kişilerin almaları gereken vize türüdür.

Kanada’da daha önceden belirlenmiş bakıcılık alanında çalışma imkanı sağlayan H-2B tipi Kanada geçici yabancı işçi programı (TSWP) kapsamında olan bir Kanada çalışma izni olarak verilmektedir.

Kanada bakıcı vizesine;

TSWP programı ve bakıcı vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruların cevaplarına ulaşmak için vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bakıcı Vizesi

Nedir?

Kanada’da bakıcı programı kapsamında yaşlı, çocuk ve hasta bakımı için çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vize türüne Kanada bakıcı vizesi adı verilmektedir. Bu vize sahibine Kanada’da 2 yıl boyunca bakıcı statüsünde çalışma hakkı tanımaktadır.

Bakıcı Vizesi

Şartları Nelerdir?

Kanada bakıcı vizesi ile Kanada’da olmak isteyen kişilerin, bakıcı programına özel olarak belirlenmiş olan şartları karşılıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartlar bakıcı vizesi içerisinde farklı kategorilere göre değişmektedir. Buna göre;

 • Evde çocuk bakımı pilot programı (HCCP)
 • Ev desteği işçi pilot programı (HSWP)
 • Yukarıda belirtilen şartlar dışında vize başvurularında standart olarak uyulması gereken şartlar aynı şekilde geçerlidir.

  Kanada bakıcı vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için yukarıda belirtilen şartların hepsine uyumlu olmanız gerekmektedir. Belirtilen şartlar hakkında aklınıza takılan sorular ve hazırlamanız gereken evraklar ile ilgili en güncel ve doğru bilgiye vize merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

  Bakıcı Vizesi Başvurusu

  Nasıl Yapılır?

  Bakıcı vizesi için Kanada Konsolosluğu üzerinden randevu alarak sizden istenen evrakları hazırladıktan sonra süreci kendiniz takip edebilirsiniz. Fakat bu şekilde yapılan başvurularda evraklarınızı hazırlık aşamasında eksik veya hatalı evrak, yanlış beyanlar başvuru sürecinizin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Bu sebeple daha iyi bir alternatif olan ve hata yapma riskinizi en aza indiren diğer bir seçenek ise, vize danışmanlık merkezi aracılığı ile uzman danışmanlardan destek alarak başvurunuzu gerçekleştirmenizdir. Bu seçenek ile başvuru sürecinizi daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

  Bakıcı Vizesi İçin Gerekli

  Evraklar Nelerdir?

  Bakıcı vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. Bunlar;

  Resmi makamların gerekli gördüğü durumlarda, yukarıda belirtilen evraklarda dışında farklı belgeler talep edilebilir. Bu sebeple, sürecin sorunsuz ve hızlı tamamlanabilmesi adına uzman danışmanlarımızdan destek alabilir ve alacağınız profesyonel destek sayesinde başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Bakıcı Vizesi İle Birlikte Sahip Olunan

  Haklar Nelerdir?

  Kanada Bakıcı vizesi ile Kanada’ya giden kişi, Bakıcı programının sunduğu birçok ayrıcalıklardan yararlanabilmektedir. Bu ayrıcalıklar;

  Bakıcı Vizesi

  Kaç Günde Çıkar?

  Bakıcı vizesi başvurunuz esnasında hazırlamış olduğunuz evraklarda herhangi bir eksiklik yada yanlış beyanınız yoksa, vizenizin sonuçlanma süresi ortalama 2-3 hafta arasındadır. Vizenizin sonuçlanma süresi diplomatik temsilciliklerin yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişmektedir.

  Bakıcı Vizesi İşlemlerinde

  Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

  Öncelikle vize başvurunuzda hazırlamış olduğunuz evraklarda herhangi bir sorun olması durumunda başvurunuzun olumsuz sonuçlanacağını belirtmek isteriz. Bu durumla birlikte başvuru için ödemiş olduğunuz ücretleri geri talep etme hakkınız bulunmamaktadır. Ayrıca yeniden başvuru yapmanız halinde aynı ücretlerin tekrar ödenmesi gerekmektedir. Başvuru sürecinizde vize merkezinden danışmanlık alıyorsanız bunun için ödemiş olduğunuz ek ücretlerde geri iade edilmez. Bu sebeple;

  Bakıcı vize başvurunuzun ekstra masraflar çıkarmadan olumlu sonuçlanması için vize danışmanlık hizmeti alarak başvuru sürecinizi başlatmanız sizler için daha iyi olacaktır. Bu sayede yapmanız gereken işlemleri doğru ve eksiksiz yaparak zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

  Bakıcı Vizesi

  2022 Ücreti Nedir?

  Kanada Bakıcı vize ücreti konusunda internette yapacağınız araştırmalar sonucu farklı vize ücretleri ile karılaşabilirsiniz. Bunun sebebi, bilgi aldığınız sitenin güncel olmaması yada başvuru sürecinizde herhangi bir danışmanlık hizmeti alıyorsanız, bu hizmet için ödenmesi gereken ek ücretlerin vize masrafları içerisinde toplu bir şekilde gösterilmesinden kaynaklanabilir.

  Kanada bakıcı vize ücreti web sitemizde yer alan Kanada vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

  Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde bakıcı vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


  Bakıcı Vizesi nedir?
  Bakıcı vizesi şartları nelerdir?
  Bakıcı Vizesi başvurusunu nasıl yaparım?
  Bakıcı vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
  Bakıcı vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
  Bakıcı vizesi kaç günde çıkar?
  Bakıcı vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
  Bakıcı Vizesi ücretleri nedir?

  gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

  Kanada

  Elektronik Vize

  Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
  Kanada elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. Kanada hükümetinin e-vize ile ilgili bakıcıları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.