Kanada Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

Kanada

Yatırımcı Vizesi

Farklı bir ülkede yatırım veya bağış yaparak o ülkede oturum izni almak isteyen kişilerin sahip olması gereken vize türüne yatırımcı vizesi adı verilmektedir. Yatırımcı vizesi ile ülkeye giriş yapan kişiler belirlenen şartları karşıladıklarında geçici olarak oturum izni sahibi olurlar. Daha sonrasında uygulanması gereken adımları sorunsuz bir şekilde yerine getiren vize sahibi ilgili ülkenin vatandaşlığına da başvuru hakkı kazanabilirler.

Kanada için belirlenen yatırım şartlarını ve bu şartları belirlenen kurallar çerçevesinde uygulayan vize sahipleri, aile bireyleri içinde aynı adımları uygulama hakkına sahiptirler. Yatırımcı vizesi Kanada’da oturum izni alabilmek için uygulanan en kolay yol olarak görülebilir. Fakat yapılması gereken yatırım miktarları nedeni ile başvuru sahiplerinin maddi yeterliliği çok önemli bir konu olmaktadır. Bu vize başvurusunda bulunabilmek için belirli yatırım araçlarını kullanmak gereklidir.

Kanada yatırımcı vizesi almak isteyen kişiler, öncelikle Kanada’da bulunan şirket veya kuruluşlara hükümetin belirlediği tutarda bir yatırım yada bağış yapmaları gerekmektedir. Bu bölümünde Kanada yatırımcı vizesi ile ilgili bilgileri ve Kanada yatırımcı vize şartları hakkında aklınıza takılan soruları sizler için hazırladık.

Yatırımcı Vizesi

Nedir?

Kanada’da bulunan bir şirkete ortak olarak, gayrimenkul yatırımı yaparak yada tarımsal alanda yatırımlar yaparak geçici oturma izni sahibi olmak isteyen kişilerin almaları gereken vize türüne Kanada yatırımcı vizesi adı verilmektedir. Belirlenen şartlarda yatırımlarını yapan başvuru sahipleri ve 1. Dereceden akrabaları 2 yıl sonra vatandaşlık başvurularını yapma hakkını kazanırlar.

Kanada yatırımcı vizesi 3 kısımda incelenmektedir. Bunlar;

Yatırımcı Vizesi

Şartları Nelerdir?

Kanada Yatırımcı vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için hükümetin belirlemiş olduğu şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bu şartlar;

Kanada’da önemli bir yatırım yaparak ülkenin büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunabilecek profesyonel iş adamları ve yatırımcılar için uygulanan bir programdır. Kurumsal iş ortaklı yatırımlar, özel hisse ortaklığı yatırımlar, tüzel kuruluşlara ortaklık içeren yatırımlar, anonim ve limited şirketler kapsamında yapılan yatırımlar doğrultusunda gerçekleştirilebilir. Günümüzde bu şekilde yapılacak olan başvurular kapalı hale getirilmiştir.

Kanada’da yenilikçi fikirler geliştirerek ürünler ve hizmetler sunmak veya yeni bir işletme açmak isteyen yatırımcılar için uygulanan vize türüdür. Start-up vizesi için belli uygunluk koşulları aranmaktadır. Bu koşullar;

Ayrıca start-up yatırımcı vizesi için minimum yatırım miktarı belirlenmiş bir Kanada risk fonundan geliyorsa 200.000 $, Kanadalı melek yatırımcı şekli ile geliyorsa 75.000 $ yatırım gerekmektedir.

Kanada Eyalet Aday Programı (PNP); Kanada’nın her bölgesine, başvuru sahiplerinin doğru becerilerine ve iş deneyimlerine göre ülke sınırları içerisinde yaşama ve ikamet yetkisi veren girişimci ve yatırımcı vize programıdır. Bu program dâhilinde bulunan vize seçenekleri aşağıda listelenmiştir. Bunlar;

Yukarıda belirtilen eyaletlerin kendilerine has özellikleri ve oldukça karmaşık yatırım şartları bulunmaktadır. Bu sebeple; detaylı bilgiyi vize merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımıza ulaşarak alabilirsiniz.

Yatırımcı Vizesi Başvurusu

Nasıl Yapılır?

Kanada Yatırımcı vizesi başvurusu diğer vize türlerine göre daha farklı evraklara ve uygulanması gereken adımlara sahip olduğu için başvurunuzu vize danışma merkezi üzerinden başlatmanızı tavsiye ederiz. Tüm süreci kendiniz kontrol etmek ve başvurunuzu destek almadan sonuçlandırmak istemeniz halinde, resmi evraklarda veya resmi kurumlardaki mülakatlarda yapacağınız en ufak bir hata sürecin olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Bu sebeple uzman danışmanlarımız ile birlikte takip edilen başvuru sürecinde hata yapma riskinizi ortadan kaldırarak, başvurunuzun sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Yatırımcı Vizesi İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

Kanada Yatırımcı vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. Bunlar;

Yukarıda belirtilen evraklar dışında yetkili makamların gerekli gördüğü durumlarda farklı evraklar talep edebileceğiniz unutmamalısınız. Evrak hazırlama aşamasında telaşa kapılmadan işlemlerinizi gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple uzman danışmanlarımızdan destek alarak herhangi bir problem yaşamadan başvuru sürecinizi takip edebilirisiniz.

Yatırımcı Vizesi İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

Kanada Yatırımcı vizesi ile sahip olabileceğiniz bazı ayrıcalıklar bulunmaktadır. Bu ayrıcalıklar;

Yatırımcı Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Kanada yatırımcı vizesi için yatırım işlemlerinizin sonunda evraklarınızda herhangi bir sorun olmamasına da bağlı olarak vize başvurunuz ortalama 8-12 ay arasında sonuçlanacaktır. Vizenizin sonuçlanma süresi diplomatik temsilciliklerin yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişmektedir.

Yatırımcı Vizesi İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Kanada Yatırımcı vizesi başvurunuzda hazırlamış olduğunuz evraklar, süreç içinde yetkili makamlara vereceğiniz beyanlar başvurunuz için oldukça önemlidir. Belirtilen bu durumlarda yaşayacağını herhangi bir problem, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması size hem zaman hem de maddi olarak zarar vereceğini dikkate almalısınız.

Kanada Yatırımcı vize başvurularınızda dikkat etmeniz hususlar;

Belirtilen bu hususlara dikkat ederek yapacağınız vize başvurunuz için daha sağlıklı bir alternatifi seçme şansınız bulunmaktadır. Vize danışmanlık merkezi üzerinden hizmet alarak başvuru sürecinizi başlatabilir ve bu sayede işlemlerinizi doğru ve eksiksiz yaparak zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Yatırımcı Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

Kanada vize ücretleri başvurulacak vize türüne, başvuru sahibinin yaşına ve vizenin süresi başta olmak üzere birçok sebepten dolayı değişiklik gösterebilir. Bunun dışında, internette yapacağınız vize ücreti araştırmalarında yanılma payınız oldukça fazladır. Araştırma yaptığınız web sayfasının güncel olmaması yada vize ücretlerine, alabileceğiniz ek hizmetlerin ücretlerinin de eklenerek yayınlaması sizi yanıltabilir. Bu sebeple başvurunuz için vize merkezlerinden herhangi bir danışmanlık hizmeti alıyorsanız, bu hizmet için ödeme yapılacağını belirtmek isteriz.

Vize başvurunuzun olumlu yada olumsuz sonuçlanması fark etmeksizin, başvurunuz için ödemiş olduğunuz ücretleri geri talep etme hakkınız bulunamamaktadır. Bu yüzden başvurunuzu profesyonel danışmanlar ile birlikte gerçekleştirmeniz, vizenizin olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Kanada yatırımcı vize ücreti web sitemizde yer alan Kanada vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde Yatırımcı vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Yatırımcı vizesi nedir?
Yatırımcı vizesi şartları nelerdir?
Yatırımcı vizesi başvurusunu nasıl yaparım?
Yatırımcı vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Yatırımcı vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Yatırımcı vizesi kaç günde çıkar?
Yatırımcı vizesisi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Yatırımcı vizesi ücretleri nedir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Kanada

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
Kanada elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. Kanada hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.