Kanada Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

Kanada

Ticari Vize

Herhangi bir ticari faaliyet amacı ile fuar, konferans, toplantı, kontrat, iş görüşmesi, anlaşma gibi farklı bir ülkede ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen kişiler ticari vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Diğer ülkelerin aksine Kanada ticari vizesi ile ülkeye giriş yapıldıktan sonra 6 ay süre ile konaklama yapılabilmektedir.

Ormancılık ve petrol endüstrisinin yanı sıra otomotiv ve havacılık sektörlerinde de gelişmiş bir ülke olan Kanada’da ticari olarak faaliyet göstermek isteyen veya ülkede bulunan güçlü şirketlerin bünyesinde olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün ciddi derecede artmaktadır. Ayrıca eğitim kalitesi olarak iyi seviyede üniversitelere ev sahipliği yapması sebebi ile eğitim alanında da güçlü bir ülke konumundadır. Bu sebeple, güçlü ekonomisi sayesinde birçok yatırımcıyı ve iş ortaklığı yapmak isteyen kurumlar açısından cazip bir ülkedir.

Ticari vize ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri ve ticari vize şartları hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarına, vize merkezimiz ile iletişim kurarak uzman danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Ticari Vize

Nedir?

Kanada’ya ticari bir amaçla seyahat etmek isteyen kişilerin almaları gereken vize türüne Kanada ticari vizesi adı verilmektedir. Kanada ticari vizesi ile ticari amaç doğrultusunda 6 aya kadar konaklama yapılabilmektedir.

Ticari Vize

Şartları Nelerdir?

Kanada’ya yapacağınız ziyaretinizin hangi ticari amaçla yapılacağı bu ticari amaca göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili net bir bilgiye sahip olmalısınız. Bu önemli hatırlatmadan sonra Kanada ticari vize başvuru şartlarını aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

Ayrıca Kanada ticari vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir. Listedeki hususlarda veya hazırlayacağınız belgelerde herhangi bir problem olması durumunda başvurunuz vize reddi ile sonuçlanacağı için son derece dikkatli bir şekilde süreci tamamlamalısınız. Belirtilen bu hususlar dışında merak ettiğiniz tüm detayları uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu

Nasıl Yapılır?

Kanada ticari vizesi başvurunuzda konsolosluk üzerinden randevu aldıktan sonra tüm sürecin sadece sizin kontrolünüzde olduğu bir yol izleyebilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki; bu şekilde yapılan başvurularda tüm süreç boyunca yapacağınız işlemlerde herhangi bir destek almamanız süreci riskli hale getirecektir. Riskleri en aza indirebilmek adına daha sağlıklı bir yol olan vize merkezimiz üzerinden yapılacak başvuruları tavsiye ediyoruz. Bu şekilde yapılan başvurularda uzman danışmanlarımızın yönlendirmeleri ve desteği sayesinde vize reddi riskinizi en aza indirebilir ve zamandan da ciddi derecede tasarruf edebilirsiniz.

Ticari Vize İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

Kanada ticari vizesi için hem sizin hem de Kanada’da sizi davet eden kurumun temin etmesi gereken birçok evrak bulunmaktadır. Bu sebeple, aşağıda belirtilen evraklarda dikkat etmeniz gereken çalışma şekliniz ve ne tür bir ticari amaçla seyahatinizi gerçekleştireceğinizdir.

Ticari Vize İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

Kanada ticari vizesi ile birlikte sahip olacağınız bazı ayrıcalıkları aşağıda sizler için belirtiyoruz. Bu ayrıcalıklar;

Ticari Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Hazırladığını tüm evraklarda ve resmi kurumlara vermiş olduğunuz beyanlarda herhangi bir sorun olmaması durumunda Kanada ticari vizenizin sonuçlanma süresi ortalama 2-3 hafta olmaktadır. Resmi makamların yoğunluğu ve tatil günlerinin süreyi etkileyeceği de unutulmamalıdır. Ayrıca başvurunuzu seyahat tarihinden 1 ay önce yapmanız zamanı lehinize kullanmanız açısından oldukça önemlidir.

Ticari Vize İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Ticari vize başvurularınızda hazırlanan evraklar ve verilen beyanlar ile ilgili herhangi bir sorun olması ve bunun dışında aşağıda belirtilen huşularda yaşanacak en küçük bir problemde başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Böyle bir durumda vize başvurunuz için ödemiş olduğunu ücretlerin geri iadesi talep edilemez. Ayrıca yapacağını yeni bir başvuruda aynı ücretleri tekrar ödemek zorunda kalacağınızı unutmamalısınız.

Başvuru süreciniz boyunca yaşayabileceğiniz evrak kargaşası sebebi ile vizenizin olumsuz sonuçlanma riski oldukça fazladır. Bu sebeple, başvuru sürecinizi vize danışma merkezimiz üzerinden başlatarak riski en aza indirebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız aracılığı ile yapılacak işlemlerde hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de işlemlerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ticari Vize

2022 Ücreti Nedir?

İnternet üzerinden vize ücretlerini araştırdığınızda farklı rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun başlıca sebepleri arasında, araştırma yaptığınız web sitesinin güncel olmaması yada belirtilen vize ücretlerine vize merkezlerinin ek hizmet bedellerinin de eklenmiş olması diyebiliriz. Bu sebeble;

Kanada ticari vize ücreti web sitemizde yer alan Kanada vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde ticari vize işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Ticari vize nedir?
Ticari vize şartları nelerdir?
Ticari vize başvurusunu nasıl yapabilirim?
Ticari vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Ticari vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Ticari vize kaç günde çıkar?
Ticari vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Ticari vize ücretleri nedir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Kanada

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
Kanada elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. Kanada hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.