Kanada Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

Kanada

Çalışma Vizesi

Farklı bir ülkede çalışarak daimi olarak kalmak isteyen kişilerin alması gereken vize türüne çalışma vizesi adı verilmektedir. Genel olarak yabancı bir ülkede çalışabilmek için çalışma izni alınması gerekmektedir. Fakat çalışma vizesi Kanada hükümetinin uyguladığı bir vize türüdür.

Kanada çalışma vizesine iki farklı şekilde başvuru yapılabilmektedir. Bunlar;

Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu başvuru seçeneklerinden nasıl faydalanabileceğinizi detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Çalışma vizesi ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri ve çalışma vizesi şartları hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarına, vize merkezimiz ile iletişim kurarak uzman danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Çalışma Vizesi

Nedir?

Kanada’da çalışmak ve daimi olarak ikamet etmek isteyen kişilerin başvurabilecekleri vize türüne Kanada çalışma vizesi adı verilmektedir. Kanada çalışma vizesi iki türde alınabilmektedir. Bunlar;

Çalışma Vizesi

Şartları Nelerdir?

Çalışma vizesi ile Kanada’da ikamet etmek isteyen kişilerin karşılamaları gereken şartlar çalışma izni türüne göre aşağıda belirtilmiştir. Buna göre;

Kanada dışında yapılacak başvuru şartları

Kanada içerisinden yapılacak başvuru şartları

Ayrıca Kanada çalışma vizesi başvurularınızda hazırlamanız gereken evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir. Listedeki hususlarda veya hazırlayacağınız belgelerde herhangi bir problem olması durumunda başvurunuz vize reddi ile sonuçlanacağı için son derece dikkatli bir şekilde süreci tamamlamalısınız. Belirtilen bu hususlar dışında merak ettiğiniz tüm detayları uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Çalışma Vizesi Başvurusu

Nasıl Yapılır?

Kanada çalışma vizesi başvurunuzda konsolosluk üzerinden randevu aldıktan sonra tüm sürecin sadece sizin kontrolünüzde olduğu bir yol izleyebilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki; bu şekilde yapılan başvurularda tüm süreç boyunca yapacağınız işlemlerde herhangi bir destek almamanız süreci riskli hale getirecektir. Riskleri en aza indirebilmek adına daha sağlıklı bir yol olan vize merkezimiz üzerinden yapılacak başvuruları tavsiye ediyoruz. Bu şekilde yapılan başvurularda uzman danışmanlarımızın yönlendirmeleri ve desteği sayesinde vize reddi riskinizi en aza indirebilir ve zamandan da ciddi derecede tasarruf edebilirsiniz.

Çalışma Vizesi İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

Kanada çalışma vizesi için hem sizin hem de Kanada’da sizi davet eden kurumun temin etmesi gereken birçok evrak bulunmaktadır. Bu sebeple, aşağıda belirtilen evraklarda dikkat etmeniz gereken çalışma şekliniz ve ne tür bir ticari amaçla seyahatinizi gerçekleştireceğinizdir.

Çalışma Vizesi İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

Kanada çalışma vizesi ile birlikte sahip olacağınız bazı ayrıcalıkları aşağıda sizler için belirtiyoruz. Bu ayrıcalıklar;

Çalışma Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Hazırladığını tüm evraklarda ve resmi kurumlara vermiş olduğunuz beyanlarda herhangi bir sorun olmaması durumunda Kanada çalışma vizenizin sonuçlanma süresi ortalama 1-3 ay arasında olmaktadır. Resmi makamların yoğunluğu ve tatil günlerinin süreyi etkileyeceği de unutulmamalıdır. Ayrıca başvurunuzu seyahat tarihinden 1 ay önce yapmanız zamanı lehinize kullanmanız açısından oldukça önemlidir.

Çalışma Vizesi İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Çalışma vizesi başvurularınızda hazırlanan evraklar ve verilen beyanlar ile ilgili herhangi bir sorun olması ve bunun dışında aşağıda belirtilen huşularda yaşanacak en küçük bir problemde başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Böyle bir durumda vize başvurunuz için ödemiş olduğunu ücretlerin geri iadesi talep edilemez. Ayrıca yapacağını yeni bir başvuruda aynı ücretleri tekrar ödemek zorunda kalacağınızı unutmamalısınız.

Başvuru süreciniz boyunca yaşayabileceğiniz evrak kargaşası sebebi ile vizenizin olumsuz sonuçlanma riski oldukça fazladır. Bu sebeple, başvuru sürecinizi vize danışma merkezimiz üzerinden başlatarak riski en aza indirebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız aracılığı ile yapılacak işlemlerde hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de işlemlerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Çalışma Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

İnternet üzerinden vize ücretlerini araştırdığınızda farklı rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun başlıca sebepleri arasında, araştırma yaptığınız web sitesinin güncel olmaması yada belirtilen vize ücretlerine vize merkezlerinin ek hizmet bedellerinin de eklenmiş olması diyebiliriz. Bu sebeble;

Kanada çalışma vizesi ücreti web sitemizde yer alan Kanada vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde çalışma vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Çalışma Vizesi nedir?
Çalışma vizesi şartları nelerdir?
Çalışma Vizesi başvurusunu nasıl yaparım?
Çalışma vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Çalışma vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Çalışma vizesi kaç günde çıkar?
Çalışma Vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Çalışma Vizesi ücretleri nedir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Kanada

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
Kanada elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. Kanada hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.