Kanada Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

Kanada

Sevgili Vizesi

Birçok ülkede uygulanan sevgili vizesi, farklı bir ülkede o ülkenin vatandaşı yada kalıcı oturum iznine sahip olan kişi ile ilişkilerini belgelemek şartı ile başvuru yapılabilecek vize türüdür. Yine diğer ülkelerin aksine Kanada sevgili vizesi ile Kanada’ya giden kişi kalıcı oturum iznine sahip olabilmektedir. Tabii ki bu izni alabilmek için Kanada hükümetinin belirlemiş olduğu şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Kanada sevgili vizesi için en önemli unsurlardan biri, ilişki noterde uzun süreli bağlılığı beyan edecek şekilde tasdik edilmesi istenmektedir.

Bunlarında dışında sevgili vizesi ile ilgili gerekli tüm bilgilere ve sevgili vizesi şartları hakkında aklınıza takılan tüm sorunların cevaplarına vize merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımızla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Sevgili Vizesi

Nedir?

Kanada sınırları içerisinde oturum hakkı veya vatandaşlığı bulunan partnerinin yanında olmak isteyen kişilerin almaları gereken vizeye Kanada sevgili vizesi adı verilmektedir. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Kanada sevgili vizesi, kişiye Kanada’da kalıcı oturum hakkı tanıyan bir vize türüdür.

Sevgili Vizesi

Şartları Nelerdir?

Kanada Sevgili vizesi diğer vize türlerine göre daha detaylı ve karmaşık şartlara sahip bir vize türüdür. Başvuru için gerekli olan temel şartlar;

Yukarıda belirtilen şartlar dışında merak ettiğinizi tüm konular için vize merkezimizi arayabilir ve uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sevgili Vizesi Başvurusu

Nasıl Yapılır?

Kanada Sevgili vizesi başvurusunun yapılabilmesi için izlenebilecek iki yol bulunmaktadır. Bu yollardan riskli olabilecek bir seçenek olan ve tüm süreci kendinizin yönettiği başvuru şeklidir. Konsolosluk üzerinden alacağınız randevu ile hazırlamanız gereken evrakları tamamladıktan sonra bu evrakların teslimini de kendiniz yaparak başvuru sürecini sonlandırabilirsiniz. Fakat başta da belirttiğimiz üzere bu şekilde yapılan başvuruların olumsuz sonuçlanma riski oldukça fazladır. Evrak hazırlama aşamasında yaşanabilecek bir kargaşa yada gecikme yüzünden vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen riski en aza indirebilmek adına tavsiye edebileceğimiz diğer bir başvuru şekli ise; vize danışma merkezi üzerinden uzman danışmanlar ile birlikte başlatabileceğiniz başvuru sürecidir. Profesyonel destek alarak yapılan başvurularda özellikle resmi evraklarda olabilecek hata riskinizi en aza indirebilirsiniz. Ayrıca planlı ve sakin yürütülen süreç ile zamandan da ciddi derecede tasarruf edebilirsiniz.

Sevgili Vizesi İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

Kanada Sevgili vizesi başvurunuzu hangi şartlarda yapacağınıza bağlı olarak hazırlamanız gereken evraklar değişiklik gösterecektir.

Belirtilen bu evraklar dışında, resmi makamlar gerekli gördüğü hallerde farklı belgeler isteyebilirler. Bu sebeple evrak işlemlerinizin tamamen bittiğine emin olmadan evrak teslimi yapmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bu karmaşık süreci vize merkezimiz ile iletişime geçerek uzman danışmanlar eşliğinde sorunsuz ve kolayca sonlandırabilirsiniz.

Sevgili Vizesi İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

Sevgili vizesi ile Kanada’da belli haklara sahip olacaksınız. Bu haklar;

Sevgili Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurularında sık sorulan diğer bir soru, başvuruların sonuçlanma süresi ile ilgilidir. Başvuru evraklarınızda herhangi bir sorun olmaması durumunda Kanada sevgili vizeniz 1 yıl içerisinde sonuçlanacaktır. Resmi makamların yoğunluğu ve tatil günlerinin bu süreyi etkileyeceğini unutmamalısınız.

Sevgili Vizesi İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Vize başvurularınızda evrak hazırlama aşamasında ve sözlü mülakatlarda telaş yapmamanız çok önemlidir. Paniğe kapılmanız halinde yaşanacak sorunlar başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Olumsuz sonuçlanmış başvuru ise, zaman kaybı ve maddi zarar anlamına gelmektedir. Ayrıca bu durumda başvurunuz için ödemiş olduğunuz ücretleri geri alma hakkınız bulunmamaktadır. Bunun dışında başvurunuzu vize merkezi üzerinden ek hizmet alarak yaptıysanız, almış olduğunuz ek hizmetleri için ödenen ücretleri de geri alma şansınızın olmadığını belirtmek isteriz.

Böyle bir durum ile karşılaşan başvuru sahipleri maalesef yeniden yapacakları Sevgili vize başvurusunda aynı ücretleri tekrar ödemek zorunda kalacaklardır. Bu sebeple, Kanada Sevgili vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken hususları sizler için listeledik.

Belirtmiş olduğumuz maddelere dikkat edilmesi durumunda, başvurunuzun olumsuz sonuçlanma riskini en aza indirmiş olacaksınız. Ayrıca vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile beraber yapacağını başvurularda, zamanı olumlu kullanarak işlemlerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sevgili Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

Kanada Sevgili vize ücretleri farklı sebeplerden dolayı değişiklik gösterebilir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalar size doğru ve güncel ücretleri yansıtmayabilir. Bunun diğer sebebi görmüş olduğunuz ücretlerin bazılarında vize merkezi ek hizmet ücretleri eklenmiş bir şekilde yazılmasıdır.

Kanada Sevgili vize ücreti web sitemizde yer alan Kanada vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde sevgili vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Sevgili vizesi nedir?
Sevgili vizesi şartları nelerdir?
Sevgili vizesi başvurusunu nasıl yaparım?
Sevgili vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Sevgili vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Sevgili vizesi kaç günde çıkar?
Sevgili vizesisi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Sevgili vizesi ücretleri nedir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Kanada

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
Kanada elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. Kanada hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.