Kanada Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

Kanada

Work and Travel Vizesi

Yurt dışında hem çalışıp hem de turistik faaliyetlerde bulunmak için birçok ülkede uygulanan Work and Travel programını bu bölümde sizlere en detaylı şekilde açıklamaya çalışacağız.

Birçok insanın hayalini kurduğu ve gezip, görmek istediği ülkelerde ayrıca çalışma şansı da bularak bu hayallerini gerçekleştirebilecekleri bu harika program sayesinde büyük seyahat masraflarından da kurtulabilecekleri bir sistemden faydalanabilmek kulağa gerçekten harika geliyor olmalı!

Bu sistem Kanada’da International Experience Canada (IEC) programı ile uygulanmakta ve Work and Travel vizesi bu programın bir alt kategorisi olarak hizmet vermektedir. Work and Travel dışında IEC programına dahil olan 2 tane daha alt kategori bulunmaktadır. Bunlar;

Work and Travel programı ve Work and Travel vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruların cevaplarına ulaşmak için vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Work and Travel Vizesi

Nedir?

Kanada’da 1 ve 2 yıllık süreler kapsamında bir işte çalışıp aynı zamanda turistik faaliyetlerde bulunmak isteyen kişilerin almaları gereken vize türüne Kanada Work and Travel vizesi adı verilmektedir.

Work and Travel Vizesi

Şartları Nelerdir?

Work and Travel vizesi ile Kanada’da ikamet etmek ve programın sunduğu fırsatlardan yararlanmak isteyenlerin aşağıda belirtilen şartlara uygun olması gerekmektedir.

Belirtilen bu şartlar dışında vize başvurunuz için hazırlayacağınız evraklarda herhangi bir eksiklik olmaması gerekir. Ayrıca sizden istenen resmi evrakların güncel tarihli olması çok önemlidir. Work and Travel vizesi ile ilgili daha detaylı bilgiye ve aklınıza takılan soruların cevaplarına vize merkezimiz aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Work and Travel Vizesi Başvurusu

Nasıl Yapılır?

Work and Travel vizesi için Kanada Konsolosluğu üzerinden randevu alarak sizden istenen evrakları hazırladıktan sonra süreci kendiniz takip edebilirsiniz. Fakat bu şekilde yapılan başvurularda evraklarınızı hazırlık aşamasında eksik veya hatalı evrak, yanlış beyanlar başvuru sürecinizin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Bu sebeple daha iyi bir alternatif olan ve hata yapma riskinizi en aza indiren diğer bir seçenek ise, vize danışmanlık merkezi aracılığı ile uzman danışmanlardan destek alarak başvurunuzu gerçekleştirmenizdir. Bu seçenek ile başvuru sürecinizi daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Work and Travel Vizesi İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

Work and Travel vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. Bunlar;

Belirtilen bu evraklar dışında yetkili makamların ve Work and Travel programının talep edebileceği farklı evraklar da olabilir. Bu sebeple, sorunsuz ve hızlı bir başvuru süreci için uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Böylece başvurunuzun olumsuz sonuçlanma riskini de en aza indirmiş olursunuz.

Work and Travel Vizesi İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

Kanada Work and Travel vizeniz var ve programa katılmaya hak kazandınız. O zaman vizeniz ile sahip olacağınız harika fırsatlardan bahsetmeye başlayabiliriz.

Work and Travel Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Kanada Work and Travel vizeniz için hazırladığınız evraklarda bir problem olmaması durumunda, vizenizin sonuçlanması ortalama 1 ay sürecektir. Bu süreyi, yetkili makamların yoğunluğu ve resmi tatil günlerinin etkileyebileceğini belirtmek isteriz.

Work and Travel Vizesi İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Vize başvuru sürecinizde dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunmaktadır. Hazırlayacağınız evrakların ve yetkili makamlara vereceğiniz beyanların vizenizin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasına direkt olarak etki edecektir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda, vize başvurunuz için ödemiş olduğunuz ücretleri ve vize merkezi üzerinden danışmanlık hizmeti için de ödemiş olduğunuz ücretler varsa, bu ücretleri de geri alma şansınız bulunmamaktadır. Ayrıca belirtmemiz gereken diğer bir konu, yeniden yapacağınız vize başvurunuz için aynı ücretleri tekrar ödemek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle, aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeni gerekmektedir.

Belirtilen bu hususlara istinaden, başvurunuzun fazladan masraflar çıkarmadan olumlu sonuçlanması adına diğer bir tavsiyemiz, vize danışmanlık hizmeti alarak başvuru sürecinizi başlatmanız olacaktır. Bu şekilde başvuru sürecinizin doğru ve eksiksiz bir şekilde ilerlemesi size zamandan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Work and Travel Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

Vize başvurusu yapacak olan kişilerin internet üzerinde yapmış oldukları araştırmalar sonucunda, vize ücretleri ile ilgili farklı sonuçlara ulaştıkları görülmektedir. Bunun sebebi, yetkili makamların farklı sebeplerle vize ücretlerini güncellemeleri yada vize merkezlerinin ek hizmet ücretlerini vize masrafına ekleyerek fiyat sunmalarından kaynaklanmaktadır.

Kanada Work and Travel vize ücreti web sitemizde yer alan Kanada vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde Work and Travel vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Work and Travel vizesi nedir?
Work and Travel vizesi şartları nelerdir?
Work and Travel vizesi başvurusunu nasıl yaparım?
Work and Travel vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Work and Travel vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Work and Travel vizesi kaç günde çıkar?
Work and Travel vizesisi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Work and Travel vizesi ücretleri nedir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Kanada

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
Kanada elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. Kanada hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.