Kanada Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

Kanada

Vize Reddi

Kanada vize başvuru süreciniz boyunca, gerek hazırlanması gereken evraklarda gerekse tarafınızca verilmesi gereken beyanlarda dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar, başvuruda bulunacağınız vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru yapacağınız vize türüne göre hazırlamış olduğunuz evraklarda eksiklik veya yanlışlık, vermiş olduğunuz beyanlarda tutarsızlık olması durumunda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Bunların dışında Kanada Konsolosluğu gerekli gördüğü hallerde, başvuru sahibini mülakata çağırarak şüpheli gördüğü durumlarla ilgili sorular sorabilir. Bu mülakatın sonucunda da vize reddi durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu bölümde, vize başvurusu sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar, vize reddi sebepleri, olumsuz sonuçlanan başvuru sonrasında yapmanız gerekenler ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları ve aklınıza takılan soruların cevaplarını veriyoruz. Aşağıda belirtilen sebeplerden dolayı Kanada vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması adına, vize merkezleri ile iletişime geçerek vize başvurularınızı yapmanızı ve profesyonel danışmanlar aracılığı ile işlemlerinizi takip etmenizi öneririz. Bu sayede, başvurunuz sonucunda vize reddi ile karşı karşıya kalma riskinizi çok büyük bir ölçüde azaltabilirsiniz.

Kanada Vize Reddi

Sebepleri

Bu bölümde, vize başvuruları sonrasında çok sık karşılaşılan Vizem neden onaylanmadı ? sorusunu sizler için cevaplıyoruz. Birçok sebepten dolayı Kanada vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Sizler için hazırlamış olduğumuz listede, Kanada vizesi reddi sebeplerini maddeler halinde görebilirsiniz.

Yukarıdaki sık görülen vize reddi sebepleri dışında karşılaşılabilecek diğer sebepler;

gibi sebepleri sıralayabiliriz. Yukarıda bulunan sebepler yüzünden vize reddi sorunu ile karşılaşmak istemiyorsanız ve Kanada vize başvurunuzun hızlı bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız, uzman danışmanlar aracılığı ile hizmet veren vize danışma merkezlerinden destek almanızı öneririz. Bu sayede vize başvurularınızı sorunsuz bir şekilde takip ederek sonuçlandırabilirsiniz.

Vize Başvurum Reddedildi !

Ne Yapmalıyım ?

Kanada vize başvurunuzun ret mektubu tarafınıza ulaştıktan sonra ki 15 iş günü içinde itiraz dilekçesi hazırlayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Hazırlayacağınız dilekçede, vize reddine sebep olan hususların düzeltildiğini açık bir şekilde beyan etmelisiniz. Verilecek kararın sonunda tekrar bir ret cevabı almanız durumunda yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yeniden Vize Başvurusu

İçin Ne Yapmalıyım ?

Yapmış olduğunuz Kanada vizesi başvurunuzun ret cevabına herhangi bir itirazda bulunmayacaksanız, hemen yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Eğer vize reddine itiraz edecek olursanız, itirazınız inceleme altına alınacağından dolayı kararın sonuçlanması için bir süre beklemek zorunda olacağınızı unutmamalısınız.

Vize Başvusu Reddi

Ücretleri Geri Alabilir miyim?

Vize reddi ile sonuçlanan başvurularınızda hazırlamış olduğunuz evraklar, ödemiş olduğunuz vize ücretleri ile birlikte eğer vize merkeziden herhangi bir ek hizmet için ödeme yaptıysanız bu ödemelerinde tarafınıza geri iade edilmeyeceğini unutmamalısınız. Bu sebeple, yeniden yapacağınız vize başvurusu için aynı evrakları tekrar hazırlamanız ve ödemiş olduğunuz vize ücretini tekrar ödemeniz gerekmektedir.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgilere istinaden vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanarak vize reddi ile karşı karşıya kalmamanız için, vize merkezleri ile iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanları aracılığı ile başvuru sürecinizi başlatmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde zamandan tasarruf ederek başvurunuzu en hızlı şekilde sonuçlandırabilir, aynı zamanda ek masraflardan da kurtulabilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde vize reddi, vize reddi sebepleri ve vize reddi sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili aklınıza takılabilecek;


Kanada vize reddi sebepleri nelerdir?
Reddedilen Kanada vize başvurum için ne yapmalıyım?
Yeniden vize başvurusu yapmak için ne yapmalıyım?
Reddedilen Kanada vize başvurum için ödediğim ücretleri geri alabilir miyim?
Olumsuz sonuçlanan Kanada vize başvuruma itiraz edebilir miyim?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Kanada

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
Kanada elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. Kanada hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.