Kanada Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

Kanada

Deneyim Sınıfı Vizesi

Deneyim sınıfı vizesi, Kanada’ya özel olan ve geçici işçi olarak çalışan yabancı ülke vatandaşları için uygulanan bir vize türüdür. Bu vize ile Kanada deneyim sınıfı programı (CEC) kapsamında kalıcı oturum izni alınabilmektedir.

Kanada’da belli bir süre işçi olarak çalışmaya giden kişiler için uygulanan bu program sayesinde kalıcı oturum iznini en hızlı şekilde alabilme fırsatı sunduğu için oldukça fazla tercih edilen bir vize türü olmaktadır. Bu program hem oturum izni hem de sonrasında vatandaşlık başvuru hakkı açısında oldukça kolay bir sistem olarak kullanılabilmektedir.

Web sitemizin bu bölümünde deneyim sınıfı vizesi ile ilgili gerekli olan bilgileri ve deneyim sınıfı vize şartları hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Deneyim Sınıfı Vizesi

Nedir?

Kanada’da geçici işçi olarak çalışan kişilerin özellikle deneyim sınıfı programı dahilinde kalıcı oturum izni alabilmeleri için başvurmaları gereken vize türüne Deneyim sınıfı vizesi adı verilmektedir.

Deneyim Sınıfı Vizesi

Şartları Nelerdir?

Kanada deneyim sınıfı vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için öncelikle Kanada’ya girişinize engel olacak herhangi bir adli sicil kaydınızım ve toplumu tehlikeye sokabilecek herhangi bir sağlık probleminizin olmaması gerekmektedir. Ayrıca hazırlamanız gereken diğer resmi evraklarda da herhangi bir eksiklik yada yanlış belge olmamalıdır. Belirtilen bu temel şartlar dışında deneyim sınıfı programından faydalanabilmek için gerekli olan diğer şartlar aşağıda belirtilmiştir. Bunlar;

Yukarıda belirtilen maddeler dışında Kanada’da bulunacağınız süre boyunca geçiminizi sağlayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunuz kanıtlar belgeleri mutlak suretle hazırlamalısınız. Hazırlanması gereken evraklar bakımında karmaşık bir sürece sahip olan Kanada deneyim sınıfı vizesi başvurularınızda herhangi bir problem yaşamamak adına vize danışma merkezimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Uzman danışmanlarımız ile birlikte yöneteceğiniz vize başvurularınızın sonunda vize reddi ile karşılaşma riskinizi oldukça azaltacağınızı unutmamalısınız. Bunların dışında, merak ettiğiniz soruların doğru ve güncel cevapları için vize danışmanlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Deneyim Sınıfı Vizesi Başvurusu

Nasıl Yapılır?

Kanada deneyim sınıfı vizesi başvurunuzu, Kanada konsolosluğu üzerinden randevu alarak sonrasında ki tüm adımları kendiniz kontrol ederek tamamlayabileceğiniz fakat riskli olan bir yol izleyebilirsiniz. Riskli olmasının sebebi ise; hazırlamanız gereken fazla evrak olduğu için evrakların tamamlanma aşamasında zamanı olumlu yönde kullanamayabilirsiniz. Ayrıca yaşayacağınız evrak kargaşası sebebi ile hatalı yada yanlış evrak teslim etme riskiniz oldukça fazladır. Bu sebeple daha iyi bir alternatif olan, vize danışmanlık merkezi ile iletişime geçtikten sonra uzman danışmanlar aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde hata riskinizi en aza indirerek, başvurunuzun sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıda belirtilenler yeni bir başvuru yapılması durumunda uygulanabilecek yolları kapsamaktadır. Deneyim programı şartlarını karşılayan ve hali hazırda Kanada’da ikamet eden kişilerin izlemeleri gereken adımları ayrıca aşağıda maddeler halinde görebilirsiniz. Buna göre;

Deneyim Sınıfı Vizesi İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

Kanada deneyim sınıfı vizesi için hazırlamanız gereken evraklar oldukça fazladır. Sizler için hazırlamanız gereken belgeleri aşağıda listeledik. Bunlar;

Yukarıda belirtilen evraklar dışında daha detaylı bilgi almak ve evraklar ile ilgili aklınıza takılan soruların cevapları için vize danışma merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Deneyim Sınıfı Vizesi İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

Kanada deneyim sınıfı vizesi ile sahip olabileceğiniz bazı haklar bulunmaktadır. Bu haklar;

Deneyim Sınıfı Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Kanada deneyim sınıfı vizesi başvurusu için işlemlerinizde herhangi bir problem çıkmaması durumunda en fazla 20-30 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuçlanacaktır.

Vizenizin sonuçlanma süresi diplomatik temsilciliklerin yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişmektedir.

Deneyim Sınıfı Vizesi İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Deneyim sınıfı vizesi için hazırlamanız gereken evraklarda herhangi bir eksiklik yada beyanlarınızda bir tutarsızlık olması durumda yapmış olduğunuz başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. Bu duruma istinaden, başvuru sürecinde ödemiş olduğunuz ücretleri geri alamayacağınızı unutmamalısınız. Ayrıca yeni bir başvuru yapmak istediğinizde, aynı ücretleri tekrar ödemeniz gerekecektir.

Kanada deneyim sınıfı vizesi başvurularınızda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Deneyim sınıfı vize başvurunuzun vize danışmanlık hizmeti alarak başlatmanız, başvuru sürecinizin olumlu sonuçlanmasına faydalı olacaktır. Bu sayede yapmış olduğunuz işlemlerin doğru ve eksiksiz olması sebebi ile zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Deneyim Sınıfı Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

Kanada deneyim sınıfı vize ücretleri, kısa süreli yada uzun süreli vize türüne göre değişiklik gösterir. Bunun dışında başvurunuz için herhangi bir danışmanlık hizmeti alıyorsanız bunun içinde bir ödeme yapılacağı unutulmamalıdır.

Kanada deneyim sınıfı vize ücreti web sitemizde yer alan Kanada vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde deneyim sınıfı vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Deneyim sınıfı vizesi nedir?
Deneyim sınıfı vizesi şartları nelerdir?
Deneyim sınıfı vizesi başvurusunu nasıl yaparım?
Deneyim sınıfı vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Deneyim sınıfı vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Deneyim sınıfı vizesi kaç günde çıkar?
Deneyim sınıfı vizesisi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Deneyim sınıfı vizesi ücretleri nedir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Kanada

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
Kanada elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. Kanada hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.